Home / راهنمای خرید لوازم خانگی / آیا مراحل ۱۰‌گانه خرید جهیزیه را می‌دانید؟

آیا مراحل ۱۰‌گانه خرید جهیزیه را می‌دانید؟

با درود فراوان.

 

یکی از بیشترین سوالاتی که در زمینه خرید جهیزیه و یا تجهیز منزل جدید با وسایل نو در ذهن خریداران وجود دارد این سوال است: آیا می‌توانیم همه کالاها را از یک برند بخریم؟

 

همان‌طور که بیشتر شما عزیزان می‌دانید، همیشه  همه شرکت ها در تولید همه انواع محصولات تولیدات درجه یک ندارند و حتی تولیدات همگن هم ندارند!

البته شما می‌توانید تا حدود بسیار زیادی  در خرید کالاهای بزرگ منزل یعنی یخچال‌فریزر، ماشین لباسشویی و ظرفشویی این همگونی مارک را تهیه نمایید ولی در مورد سایر کالاها مانند ماکروویو، جاروبرقی، تلویزیون، کولر اسپیلت و لوازم ریز آشپزخانه تا حدود زیادی دچار مشکل می‌شوید.

بهترین پیشنهادی که کارشناسان ما در www.hezarkala.com برای شما عزیزان دارند بدین روش می‌باشد:

۱  در گام اول در یک دفتر سررسید یک لیست کامل از محصولاتی که قرار است خریداری نمایید را بنویسید. در هر صفحه یک محصول. به طور مثال یک صفحه مربوط به خرید یخچال فریزر.

۲  در گام بعدی و اگر قصد خرید اینترنتی ندارید دو یا سه فروشگاه درجه یک محل زندگی خود را در نظر بگیرید و زیاد خود را درگیر سرزدن به ده ها فروشگاه ننمایید.

۳  برای انتخاب فروشگاه‌ها آن‌هایی را مد نظر قرار دهید که برخورد مناسبی با مشتریان دارند، چون مطمئنا شما را در خرید کالای مناسب راهنمایی می‌کنند و چنانچه شما پس از خرید هم دچار مشکلاتی بشوید معمولا در رفع مشکل با شما همکاری بیشتری خواهند داشت.

۴  هیچ زمان تنها مولفه شما برای خرید صرفا ارزانی قیمت نباشد، هرچند قیمت مناسب مهم است ولی اگر صرفا به دنبال ارزان‌ترین باشید مطمئنا دچار یکی از مشکلات زیر خواهید شد:

الف  معمولا کسانی که قیمت‌های خیلی ارزان می‌فروشند یا به دلیل نیاز مبرم مالی است و یا کالای تحویلی به شما ممکن است دارای ایراد ظاهری یا فنی باشد! این گونه موارد را ما ده ها بار مشاهده کرده‌ایم.

ب  بر فرض این که کالای خریداری شده مشکلات بالا را نداشته باشد، با توجه به این که فروشنده با حاشیه سود بسیار پایینی کالا را به شما فروخته است معمولا اگر شما از همان زمان تحویل به هر مشکلی بخورید، زیاد روی حمایت فروشنده حساب ننمایید چون به احتمال خیلی زیاد شما را به شرکت های خدمات پس از فروش حواله خواهد داد!

ج  هیچ‌گاه با این طرز خرید به عنوان مشتری دائمی یک مجموعه به حساب نخواهید آمد و توقع احترام و پذیرفته شدن با روی باز را نداشته باشید.

۵  اگر قصد خرید از مجموعه‌ای را داشتید بسیار بهتر است ابتدا فقط یک خرید کوچک انجام داده و نحوه برخورد و تحویل را بررسی نمایید، آن‌گاه اگر راضی بودید برای خریدهای بیشتر اقدام فرمایید.

۶  یکی از بهترین روش‌های انتخاب فروشگاه مناسب، سفارش دوستان و فامیل است. اگر در فامیل کسانی به تازگی خرید نموده اند خجالت را کنار بگذارید و از آن‌ها بپرسید از کجا خریداری نموده‌اند و آیا راضی هستند یا خیر؟ این موضوع بسیار مهم است.

۷  یکی از موارد مهم خرید کالای درشت مبحث خدمات پس از فروش می‌باشد. شما اگر برای خرید کالایی به نتیجه رسیدید، حتما پیش از خرید شماره خدمات پس از فروش را در شهر خود گرفته و ابتدا با او صحبت نمایید و از روند خدمات آگاه شوید.

۸ اگر مولفه‌های بالا را رعایت فرمودید و بعد از بررسی حداقل دو فروشگاه درجه یک به نتیجه ای کلی رسیدید زیاد دچار وسواس نشوید و از فروشگاه سوم خرید نمایید!

۹ در مورد همگونی مارک یا برند کالای انتخابی زیاد وسواس به خرج ندهید البته به ظاهر کالاها توجه لازم را بنمایید و بعد از مولفه کیفیت و معتبر بودن مارک و خدمات پس از فروش مساله انتخاب ظاهر را بر عهده بانوان بگذارید، زیرا اگر در کنار تمام برتری‌ها اگر ظاهر کالا مورد پسند خانم خانه قرار نداشته باشد بعدا دچار مشکلاتی خواهید شد.

۱۰  بهتر است سعی نمایید اقلام درشت مانند یخچال‌فریزر، ماشین لباسشویی و ظرفشویی را از یک برند خریداری نموده و محصولات کوچک آشپزخانه را هم تا حد امکان از یک یا دو و حداکثر سه برند معتبر خریداری نمایید.

در آینده‌ای نزدیک شما را از روش های بهتری برای خرید آگاه می‌نماییم.

www.hezarkala.com

گرگان  بلوار گلشهر مابین کوچه ۱۲ و ۱۴ مجموعه لوازم خانگی و صوتی و تصویری امیران

۰۱۷۳۲۵۴۹۹۹۲

۰۱۷۳۲۵۴۱۹۴۶

۰۹۱۱۷۹۷۳۲۳۰

 

About admin

Check Also

کاربرد توستر

کاربردهای توستر چیست؟

با درود فراوان. چندسالی است که استفاده از انواع و اقسام فرهای رومیزی در بین ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>