Home / راهنمای خرید لوازم خانگی / نکات کلیدی در زمینه خرید جاروبرقی

نکات کلیدی در زمینه خرید جاروبرقی

با درود فراوان

جاروبرقی در عین کوچک بودن یکی از مهم‌ترین وسائل خانگی محسوب می‌گردد. به همین دلیل شایسته است در خرید آن دقت زیادی صورت پذیرد.
جاروبرقی‌های موجود در بازار به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند:
۱ جاروبرقی‌های کیسه دار
۲ جاروبرقی‌های بدون کیسه

جاروبرقی های کیسه‌دار
این دسته از جاروبرقی‌ها بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص داده‌اند و طی سالیان گذشته کم دردسرترین نوع جاروها را شامل شده‌اند
این گروه نیز خود شامل دو دسته‌اند:
الف جاروهای کیسه دائم
ب جاروهای کیسه یک بار مصرف

الف بیشتر جاروبرقی‌های کیسه‌دار بازار را این دسته به خود اختصاص می‌دهند و برندهای بسیار معتبری مانند پاناسونیک اکنون محصولات خود را با همین کیسه‌های دائمی و درجه یک تولید می‌نمایند. البته اکنون کیسه‌های یک بار مصرفی در بازار موجود است که با بیشتر جاروبرقی‌ها سازگاری دارد.
نکته مهم:
در انتخاب این دسته از جاروبرقی‌ها همیشه دقت فرمایید که سعی شود از برندهای معتبر خریداری نمایید و حتی‌الامکان محصولات اصلی خریداری نمایید.
پیشنهاد hezarkala.com برای خرید جاروی خوب محصولات پاناسونیک ساخت ژاپن می‌باشد panasonic made in japan که حدود قیمتی مابین ۶۰۰ تا ۹۹۰هزار تومان دارند. این تفاوت قیمت هم از متغیر بودن توان این جاروها مابین ۱۹۰۰ تا ۲۵۰۰ می‌باشد.
توصیه ما خرید جاروهایی با توان حدود ۲۰۰۰ می‌باشد.
البته محصولات پاناسونیک ساخت مالزی هم از کیفیت نسبتا مقبولی برخوردارند .
ب جاروهای با کیسه یک بار مصرف
بیشترین برندهای آلمانی موجود در بازار مانند بوش، زیمنس و آاگ، محصولات خود را با کیسه های یکبار مصرف ارائه می‌نمایند که البته از لحاظ تعویض کیسه پس از زمان پرشدن کیسه به نسبت جاروهای کیسه دائم راحت‌تر می‌باشند. تنها نقطه ضعف این جاروها زمانی است که شما کیسه های فابریک آن‌ها را پیدا ننمایید و از کیسه های فرعی استفاده نمایید در این صورت اگر جنس پاکت مصرفی خیلی خوب نباشد خاک به داخل موتور جاروبرقی نفوذ می‌کند و باعث آسیب جدی به موتور دستگاه می‌شود.
۲ جاروهای بدون کیسه یاbagless
برخلاف تصور عامه که تصور می‌نمایند جاروهای بدون کیسه جدیدتر از جاروهای کیسه دار هستند باید به عرض برسانیم زمانی که حدود ۶۰ سال پیش جاروبرقی به شکل امروزی اختراع شد، جاروبرقی‌ها همه بدون کیسه بودند.
بعدها به دلیل کاهش شدی قدرت مکش جارو پس از چندبار استفاده و نیاز به تخلیه زباله‌ها در زمان‌های کوتاه مخترعان جاروهای کیسه‌دار را ابداع کردند و مزیت بزرگ این جاروها این بود که از ابتدا تا زمان پرشدن کیسه مکش یکنواختی را تجربه خواهید کرد و نیازی به تخلیه زود به زود جارو نمی‌باشد.
پیشنهاد www.hezarkala.com به شما دوست گرامی برای خرید جاروبرقی مناسب خرید یک جاروبرقی کیسه‌دار ترجیحا کیسه‌دائمی و در صورت تمکین مالی یک جاروی اصلی مثلا پاناسونیک ساخت ژاپن را تهیه نمایید.
البته هیچ اصراری به خرید جاروی با توان بالا نداشته باشید چه بسا خرید یک جاروبرقی ۱۹۰۰ وات ژاپنی اصل بسیار بهتر از خرید یک جاروی ۲۵۰۰ مارک متفرقه چینی یا غیر اصلی می‌باشد.

About admin

Check Also

راهنمای خرید تلویزیون

تفاوت تلویزیونهای ال ای دی و پلاسما

با درود فراوان امروزه در بازار لوازم صوتی و تصویری دو مدل تلویزیون به صورت ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>