Home / دسته‌بندی نشده / از برنامه فروش ریفرال چه می دانید؟

از برنامه فروش ریفرال چه می دانید؟

یکی از مهم‌ترین نتیجه های برنامه فروش ریفرال ،جذب مشتریان ارزشمندتر است.

برنامه فروش ریفرال یا همان فروش از طریق معرفی به دیگران خود زیر مجموعه ای از گیمیفیکیشن است . نمونه های تحقیقات زیادی یافت می‌شود که گزارش داده‌اند مشتریانی که از طریق برنامه های فروش ریفرال، جذب یک سازمان می‌شوند در طول مدتی که از کالاها و خدمات سازمان استفاده می‌کنند، در مجموع بیشتر از یک مشتری عادی، پول پرداخت می‌کنند. اگر چه قطعاً عوامل متعددی را می‌توان عامل این تفاوت دانست، اما شاید یکی از مهم‌ترین موارد، این واقعیت باشد که مشتریانی که از طریق معرف وارد یک مجموعه می‌شوند، قبلاً از طریق کسی که مورد اعتمادشان بوده در مورد سازمان و محصولات و خدمات آن، شنیده‌اند!.

اما باید این مسئله مهم را در نظر گرفت که یک مکانیزیم مشخص و گام به گام را برای پیاده سازی این برنامه در پیش گرفت . بصورت خلاصه :

از جمله تمرکز روی محصول مورد نظر و ایجاد تمایز ویژه بر روی آن و سپس هدف گذاری واینکه ما چه چیزی از این برنامه میخواهیم ودر گام بعدی حالا باید مکانیزم معرفی را تعیین کنیم! اگر من مشتری شما هستم، چگونه می‌توانم خدمات شما را به یکی از دوستان خود معرفی کنم؟ ممکن است به من کارت تخفیفی بدهید که به دیگران بدهم و روی آن کارت، کد یا مشخصاتی ذکر شده باشد که مشخصاً شود من آن فرد را معرفی کرده‌ام.

گام بعدی، تعیین جایزه و مکانیزم اعطای آن است. بصورت خلاصه اشاره کنیم که پنج مدل مختلف قابل تصور است.

به پایان یافتن برنامه ریفرال هم فکر کنید. هیچ برنامه ریفرالی تا ابد وجود ندارد. ممکن است یک کمپین ریفرال و معرفی مشتریان جدید داشته باشید و این کمپین پس از مدت زمان مشخصی به پایان برسد. ممکن است برنامه ریفرال شما دائمی باشد، اما کسب و کار شما روزی به پایان برسد و مشتریان شما، انتظارات مختلفی از شما داشته باشند. به آنها چه چیزی خواهید داد؟ لطف و محبت آنها را چگونه جبران خواهید کرد؟ آیا به برترین آنها هدیه‌هایی خواهید داد؟ آیا همه آنها مطابق سوابق خود جایزه خواهند گرفت؟ – مهم این است که پاسخ آن را خودتان به صورت واضح و دقیق بدانید!

About admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>